ACTIVITATS 2.0

#QuedatACasa i gaudeix de les activitats

Les mesures de prevenció del coronavirus ens obliguen a confinar-nos a casa i, com sabeu, els centres cívics i tots els equipaments de la ciutat estem tancats. Malgrat això, a les xarxes socials han sorgit un munt d’activitats per estar actius a casa. En aquest espai hem fet un recull de les iniciatives dels talleristes que han passat pels centres cívics algun trimestre, dels professionals de tots els àmbits que han fet concerts, xerrades, espectacles… dins del marc del programa Propostes CCVIC i també d’algunes entitats vinculades als equipaments. Des de classes de ioga i pilates fins a receptes en directe, concerts, tutorials artístics… Anirem explicant les propostes al facebook i al twitter de CCVIC i als perfils de cada centre cívic, queda’t a casa i gaudeix de les activitats!

Teatre

  • Georgina Rieradevall. Sèrie humorística ‘El confinament’. georgina
  • Montse Galobardes. Monòlegs de la Dra Tirita a @montsegalo

Música

  • Obeses: concerts amb xats en directe. @obeses
  • Jordi Vinyoles: videotutorial per tocar el djembé a casa. @uniso.cat/

Audiovisual: cinema, series, còmic…

  • Serielizados. Publicació de referència per a serièfils: revista online sobre sèries + Festival (@SZSfest) octubre 2020 + Showcase Pilots + Podcasts serielizados.com
  • Jordi Sànchez-Navarro. Publicacions sobre cinema, còmic i cultura audiovisual @jordisn

Fotografia

Tecnologia

  • Aprentik: recursos educatius de robòtica, stop motion… @aprentik

Poesia i literatura

Coaching

Salut i benestar

  • Montse Sampol: classes gravades de pilates. @monsampol
  • Elisenda Vilaró: classes regulars online a través dels moviments del Mètode d’Alliberament de Cuirasses i les aportacions d’altres tècniques.
    @elisendavilaro
  • Roser Tarafa. Cursos en línia de flors de Bach i aromateràpia. @rosertarafa
  • Anna Serra Dolcet. Cursos online de consciència educativa i gestió emocional. annaserradolcet
  • Pepa Lavilla: enllaç d’un documental sobre Seitai que s’acaba d’estrenar a @pepalavilla

Ball i Dansa

  • Kim Jordan. Càpsules de ‘Botty Dance (twerking)’. @kimjordan
  • Joana Gea. Curs en línia de ‘Gypsy dance’. @joanagea
  • Betlem Burcet de dansa irlandesa: 12 mini classes i un curs de pagament. @betlemburcet

Cuina i gastronomia

  • Els cuiners d’Osona Cuina fan un Osona Cuina Challenge amb els cuiners que en formen part.
    @caljutge
    @osonacuina/
  • Angelina García: plats i menús per fer durant el confinament a la Cuina de l’Angelina. angelina.cuina

Art, artesania i manualitats

  • Pakdart. Tutorials per fer manualitats a casa. @pakdart
  • Sandra Bordallo. Tutorial de ‘tote bag’. @sandra
  • Gibet Ramon: cada dia una il·lustració del confinament en família. @gibetramon

Altres

Entitats

  • Associació LGTB Talcomsom: informació sobre col·lectiu LGTB. Han fet converses a Instagram Live.
  • Alzheimer Osona: informació i difusió de projectes sobre l’Alzheimer i confinament.
  • Coral Xicalla: les tradicionals corrandes de la Xicalla en vídeo.
  • Banc del Temps: a través del seu facebook ofereixen diverses activitats en línia, via videoconferència: meditació, biodansa… També donen idees i recursos pel voluntariat.
  • ETB – Club Natació Vic: activitats esportives virtuals al seu canal d’instagram. Tonificació, dance style, cardio cycling, exercicis per infants… i també consells nutricionals i per la salut.